Ayetleri görmezden gelenlerin sonu…

Kitap ve İnsan - kitapveinsan.com

 

Bizim önümüzde sadece iki yol var: Biri cennetle ve diğeri de ateşle son bulur. Cennet yolunda yürümeyen bir kişi, kaçınılmaz olarak Cehennem yolunda yürümüş olur:

Ayetleri görmezlikten gelenleri ve yanlış yapanları Allah ne bağışlayacak; ne de bir yola yöneltecektir.  Sonsuza dek ölümsüz olarak kalacakları cehennemin yolu başka. Bu, Allah’a güç gelmez.” (Nisa 4/168-169)

Cennetin yolunu bulmak için sadece Allahın kitabına ihtiyacımız var, bu nedenle Allah bize elçileri gönderdi ve kitapları indirdi:

“Kim yola gelirse kendi yararına gelir, kim de yoldan çıkarsa kendi zararına çıkar. Kimse kimsenin yükünü çekmez. Biz bir elçi/bir kitap göndermeden azap etmeyiz.” (İsra 17/15)

Fakat Allah’a ihtiyacı olmadığını hisseden bir kişi, Allah’ın ayetlerini kabul edemez. Bu gibi kişi aklını kötü bir şekilde kullanmış olur Çünkü artık o cehennemin yolundadır:

“Yeryüzünde haksız yere büyüklenenleri ayetlerimden çevireceğim. Onlar, hangi ayeti görseler inanmazlar. Olgunluk yolunu görseler o yola girmezler ama sapkınlık yolunu görürlerse o yola girerler. Bunun sebebi ayetlerimiz karşısında yalan yanlış şeylere sarılmaları ve onlara aldırmamalarıdır.” (Araf 7/146)

Bu dünyada hayatımız kısadır, gerçek hayat henüz başlamadı, cehenneme giden yoldaysanız, bunu hemen değiştirebilirsiniz, cehennemde ne hayat ne de ölüm olacak, orada sonsuz işkence olacak:

“Saygısı olan, o bilgiden yararlanacak, Hayırsız olan ise ondan kaçacaktır. O kişi, en büyük ateşten kurtulamayacak olandır. Artık orada o, ne ölecek ne de rahat bir hayat sürecektir. ” (Ala 87/10-13)

“Ayetlerimizi görmezden gelenleri (kâfirleri) ateşte kızartacağız; derileri piştikçe başka derilerle değiştireceğiz ki o azabı tatsınlar. Üstün olan ve doğru kararlar veren Allah’tır.” (Nisa 4/56)

Allah’a ihtiyacınız olmadığını hissetme noktasına gelmeyin, cehenneme giden yolda asla olmayın.

Hisham Alabed, 10.09.2018

Bu konu hakkında okuma yapmak isteyenlere:

1 – https://kitapveinsan.com/cehennem-aldaticilar-aldananlar/

2 – https://kitapveinsan.com/cennet-nimetleri-ve-kuranda-anlatilan-canli-cehennem-tasvirleri/

3 – https://kitapveinsan.com/yolsuzluktan-karnini-atesle-dolduranlarin-vay-haline/

4 – https://kitapveinsan.com/bakara-79-ve-bu-tanri-kelami-diyenler/

5 – https://kitapveinsan.com/altin-ve-gumusu-yigip-da-onlari-allah-yolunda-harcamayanlar-yok-mu/

6 – https://kitapveinsan.com/mutaffifin-7-10/