“Biri aldatacaksa varsın Allah desin aldatsın” diye Kur’ana meydan okuyan zihniyet

Kitap ve İnsan - kitapveinsan.com

Bu Coğrafyada Tüm Sorunlar Uydurulmuş Dinden Beslenir:

Önce “Uydurulmuş Din” ne demek? onu açıklayıp sonra da Uydurulmuş Dinden beslenen sorunların sebeplerinden bahsedeceğim.

İslam’ın sahibi Allah’tır. Allah dışında hiç kimse din koyamaz. Allah’ın dininin kaynağı ise Kur’an’dır. Kur’an’a ters olan ve din olarak inanılan her şey din değil kültürdür. İşte Kur’an’ın “Allah’a öğretilen din olarak” kodladığı UYDURULMUŞ DİN budur.

Allah’ın dini net/bozulmamış şekilde iken din uydurmak Allah’a zarar vermez. Fakat insana, akla, iradeye, ahlaka, adalete, hayata zarar verir. Kur’an Şirk için “en büyük zulümdür” demesi sadece ahirete değil dünyaya da zarar verdiği içindir. İşte verdiği zararlardan bir demet:

 • Koca şiddeti gören eşler! Sorunun kaynağı Uydurulmuş Din’dir. Zira ona Allah’ın “kadını dövün” dediği yalanı ayet diye öğretildi.
 • Sağlık çalışanları! Hasta yakınlarının şiddet uygulamasından mı şikâyetçisiniz? Sorunun kaynağı Uydurulmuş Din’dir. “Dayak cennetten çıkmadır” safsatasıyla büyütüldüler.
 • Liyakatsiz yöneticiden şikâyet eden vatandaş! Sorunun kaynağı Uydurulmuş Din’dir. Zira Uydurulmuş Din “emaneti ehline verin” diyen Kur’an yerine, “İmamlar Kureyştendir” diyen bir dine inandırıldı.
 • Kandırılmış Hacı abiler! Bu ülkenin SIĞIRBANKLARI bitmez. Eğer aldanıyorsanız bunun sebebi de Uydurulmuş Din’dir. Zira siz dininizi “Sakın aldatıcı sizi Allah ile aldatmasın” diyen Kur’an’dan değil “Biri aldatacaksa varsın Allah desin aldatsın” diye Kur’ana meydan okuyan zihniyetten öğrendiniz.
 • “Tüm dünyada araba yayaya yol verirken, neden Türkiye’de yayanın arabaya yol vermesi bir kurala dönüşmüş” diyen sosyolog arkadaş! Sebebi Uydurulmuş Din’dir. Uydurulmuş Din güce tapar adını Allah koyar. Araba güçlü, insan güçsüzdür. Arabanın cüssesi büyük, insanınki küçüktür. Araba pahalı, insan ucuzdur.
 • “Dizilerde neden “eşek” kelimesi biplenip sigara mozaiklenirken, çatır çatır adam vurma, kelle uçurma, baş koparmanın gırla gittiği, Allah sadaları eşliğinde oluk oluk kan döküldüğü sahnelere dokunulmuyor?” diyen arkadaş. Sorunun kaynağı Uydurulmuş Din’dir. Zira indirilmiş din YAŞAT diniyken Uydurulmuş Din ÖLDÜR dinidir: Dinden döneni öldür, namaz kılmayanı öldür, kara köpekleri öldür, kertenkeleyi bir vuruşta öldür kap 100 sevabı… Bunların hepsi hakkında hadis vardır.
 • Dervişin kibrinden şikâyet eden sıradan mü’min! Sorunun kaynağı Uydurulmuş Din’dir. Zira onun bir şeyhi var ve o cenneti garanti görüyor, seni de cehennemlik görüyor!
 • Velinin sorumsuzluğundan şikâyet eden öğretmen! Sorunun kaynağı Uydurulmuş Din’dir. Zira bilginin değeri yerine “Şeytan da âlimdi” türü ancak şeytanların söyleyeceği zırvalara inanan bir geleneğin ürününden başkasını bekleyemezsin.

Bir yönetici şunları paylaşmış:

“İş yerindeki arkadaşlar; kırılan ahşap paletleri ufalayıp evlerinde yakacak olarak kullanmak istediklerini söylemişlerdi. İzin verdim. Bir ay sonra, hafta sonu bir gün fabrikaya gittiğimde sağlam paletleri parçalarken yakaladım. İptal ettim.”

Müslüman şarkın her yerinde bu böyledir. En temelde sebep Uydurulmuş Din’dir. Bir anlamı da “standart ve ölçü” olan kadere inandığını söyler, fakat hayatının tümü standartsız ve ölçüsüzdür.

 

 • Yakalanınca Rabia işareti yapan hırsızdan şikâyet eden mağdur! Sorunun kaynağı Uydurulmuş Din’dir. Adalete değil, yaptığı hırsızlıktan Rabia işaretiyle yırtacağına inanıyor. Bunun, yediği haltı cübbe giyip salavat okuyarak affettireceğini düşünmekten farkı ne?
 • Yeşili betonla boğulan kentlerden, millet arazisine gece konan apartmanlardan, çirkinleşen mimariden şikâyet eden arkadaş! Bunun da temelinde Uydurulmuş Din var. Adam cennete gecekondu yapmanın bir yolunu bulmuş, dünyada onu kim tutar? İnanmıyorsan al bi de buna bak!
 • Doğala özdeş aromalı sahte gıdalarla kandırılan Mehmet bey! Sorunun kaynağı Uydurulmuş Din’dir. Sahte din, iman ve İslam pazarlanan memlekette sahte gıdanın lafı mı olur?
 • Bana “Hocam, bizim imam tatilde namaz kılmıyor. Maaşları kesilse imamların yüzde kaçı camiyi, yüzde kaçı ibadeti terk eder?” diye soran cemaat! Sorunun kaynağı Uydurulmuş Din’dir. Zira davet ettiği Uydurulmuş Din’e imamın kendisi de inanmıyor.
 • “Hasankeyf’te 4 bin 600 yıllık cami taşınıyor” türü haberciliği gazeteciliğin yüzkarası ilan eden gazeteciler! Sorunun kaynağı Uydurulmuş Din’dir. Peygamberinin diline uydurduğu bir buçuk milyon yalan ve iftirayı koyanlar sadece yalana alışmakla kalmaz, YALAN VE İFTİRA BAĞIMLISI olurlar.
 • Anadolu irfan; “SPOR TOTO’NUN KATKILARIYLA” İslami İlimler Fakültesi yapar, mezun olanları da imam, öğretmen yapar, sonra da o namazla cenneti garanti ettiğini sanır. Sorunun kaynağı Uydurulmuş Din’dir. Zira Uydurulmuş Din’in gözünde cennet kendi takımının kazanmasını garanti eden ‘TARAFTAR KULÜBÜ’dür.
 • Hırsızlıktan şikâyet eden vatandaş! Kaynağı Uydurulmuş Din’dir. Zira Uydurulmuş Din fıkhında birini mürted ilan edersen onun canım, malı, ırzı helal olur. Ya da helali haram ilan edersen, onu çalmak vs. SEVAP OLUR Mısırlı aydının din kitaplarından ifşa ettiği “Müzik aletlerini ÇALMAK helaldir” fetvası gibi.
 • Radyasyon bulutları Karadeniz’i yakıp kavururken “Türkiye’de radyasyon var diyen dinsizdir” şeklinde konuşan bakanın sorunu da Uydurulmuş Din’dir. Ona yalanla imanın bir arada bulunmayacağını hiçbir vaiz söylemedi ki!
 • Afrika’dan getirdiği hizmetçisi zulme dayanamayıp kaçarken “Senin için para saydım! Gel buraya!” diye kovalayan zalimin sorunu da Uydurulmuş Din’dir. Zira o “Kula kulluğa hayır” (La ilahe illallah) diyen bir İslam’a değil, köleliği yaşatan uydurulmuş bir dine inanıyor.
 • Şeyhin saltanatından şikâyet eden gariban! Sorunun kaynağı Uydurulmuş Din’dir. Zira Uydurulmuş Din’ci şeyhinin cübbesine girip, zerdüştlükten ithal edilmiş sıratı geçeceğine inanıyor!

Alıntı: Mustafa İslamoğlu sosyal medya hesapları

Ayrıca okuyunuz: https://kitapveinsan.com/aldatis-ve-aldanisin-en-yikicisi-allah-ile-aldatmadir/