Diyanet 1964 yılında sakıncalı ve zararlı gördüğü eserleri bugün basıyorsa…

Kitap ve İnsan - kitapveinsan.com

 

Hatta 1964 yılında bizzat Diyanet işleri başkalığınca kurulan bir heyet tarafından Said-i Nursi’nin eserleri İslami açıdan incelendi ve yayınlanan değerlendirmede İslam’a uygun olmadığı çeşitli örneklerle anlatılmış. Kaynak: “Fetöizm sf.206-214”

Diyanet işleri teşkilatı ise bu karardan 52 sene sonra geri adım atarak kendi teşkilatının verdiği raporu hiçe sayarak Said-i Nursinin kitaplarını kendileri basmaya yani İslam dışı hezeyanları Diyanet kendi eliyle yayınlamaya başladı!

Diyanet bundan da anlaşılacağı üzere dürüst bir kurum değil tamamen politize olmuş şeytani bir kurum hüviyetindedir maalesef!

Fetö için en son yayınladıkları itikadi sapmaların hemen hepsi Sadi-i Nursinin diyanetçe basılan eserlerinde mevcuttur! Oysa ben âcizane yazmış olduğum bu Fetöizm kitabımda diyanetten çok önce ve çok daha geniş kapsamlı olarak kaleme almışım. Diyanet asla bir İslami kurum değildir. İlgilenenlerin dikkatine! Diyanet samimi olsaydı aynı sapkın itikadi görüşlere sahip olan FETÖ’ün hocası olan zatın kitaplarını kendi eliyle basmaya son vermesi gerekirdi!

Ramazan Koyuncu, 11.08.2017

Bir cevap yazın