Çoğu Müslüman, Allah hakkında hiçbir şey bilmiyor, sadece bildiğini zannediyor

Kitap ve İnsan - kitapveinsan.com

 

İsrail’in ormanlarında yangınlar bir yıl önce patlak verdiğinde birçok Müslüman, Allah’ın İsrail’den intikam aldığını düşündüklerinden sevinç duyuyorlardı, çünkü İsrail, Yahudiler rahatsız oluyor diye ezan okutmuyordu.
Bu Müslümanlar kendilerine sormuyor: Neden oksijen yaymakta olan ormanlarda Allah öfkesini atıyor olabilir, neden 70 yıldır Filistin’deki evlerde ve şehirlerinde ölen insanları yok eden bombalara ve roketlere dokunmadı da, ormanlara yakmayı tercih etti ?
Neyse, yangınlar artık sönmüş durumda fakat Ezan hâlâ yasaklı Filistin’de ve İsrail şuan da eskisinden daha iyi durumda.
Müslümanların bükülmüş mantığına göre, İsrail bir milyon kez Allah’ı yenmişti, ancak bugün müslümanlar yine de Allah’a zafer kazanma fırsatı veriyorlar. 🙂

Bu kötü davranışları uyguladıkları sürece Allah’ın onlara yardım etmeyeceğine inanmak istemiyorlar.
Allah’ın tüm insanların ilahı olduğuna inanmak istemiyorlar.
Allah’ın rüşvet kabul eden bir diktatör olduğunu düşünüyorlar; Tanrı bizi desteklemelidir; çünkü biz Müslümanız, emirlerine göre hareket etmek istemiyoruz, sadece dua etmek ve namaz kılmak istiyoruz.. (düşüncesi içinde yaşıyorlar)
Ahh ah ! En üzücü nokta da şu; Çoğu Müslüman, Allah hakkında hiçbir şey bilmiyor, sadece bildiğini zannediyor.

************************

Allah tembel insanları sevmez ve yardım da etmez, Müslüman olsa bile !

Hurma ağacının kütüğünü kendine doğru salla, üzerine olgun, taze hurma dökülecektir.” (Meryem 19/25)

Allah, şüphesiz Meryem’e herhangi bir eylemde bulunmasa dahi o hurmayı direk kendisine getirebilir, ancak bunu yapmadı, neden? Çünkü bizlere bu hayatta hiçbir şeyin zahmetsizce olmayacağını öğretmek istiyor.

Hisham Alabed