Asıl yapılması gereken şu an yeni FETÖ’lerin ortaya çıkmasını engellemek

Kitap ve İnsan - kitapveinsan.com

Memlekette ahlak sorunu var, dindarlaşma sorunu yokken bu günlerde bid’at ve hurafeye boğulmuş yapıların “İslam elden gidiyor… İslam’ı kaybedersek her şeyimizi kaybederiz…” türünden ortalığı geren açıklamalarına şahit oluyoruz. Bu grupların en büyük argümanı ise “Ehli Sünnet!”

İddialarına göre ülkede 3-5 kendinden menkul şahsın yaptığı açıklamalar ile güya İslam elden gidiyor. Ehli Sünnet bozuluyor. Cemaatler tarih oluyor. Ortalık reformist ve vahhabilere kalıyormuş.

Ne ilginç! Aynı yapılar FETÖ’nün dini bozması karşısında en ufak tepkiyi vermemişti. Aynı Ehli Sünnetçiler, Türkiye’de 90’larda başlayan İrancı akımlara karşı da olabildiğince sessizliklerini korumuşlardı.

Ne şişleme seansları yapan hurafe gruplara ne çorap suyunu millete içiren keramet ehli sapkınlara ve ne de rüyada gördükleri Peygamberden rivayet yapan şarlatanlara karşı yeni nesil ehli sünnetçilerin tek kelime ettiğine şahit olabildik.

Müslümanlar aleyhine gelişen her olayda sessizliğini koruyan bu ehli sünnetçilerin Müslümanların uyanmasına vesilen olan her kişi ve oluşuma ise bir o kadar nefretle saldırması gerçekten manidar.

Geçen hafta Diyanet FETÖ raporunu açıkladı. FETÖ deşifre olmuş bir örgüt. Asıl yapılması gereken şu an yeni FETÖ’lerin ortaya çıkmasını engellemek iken ne yazık ki FETÖ ile aynı gen yapısına sahip yapıların bu günlerde “Ehli sünnet elden gidiyor” diye bağırmaya başlamaları dikkat çekici.

Birileri bu raporun piyasada konuşulup yer tutmasına engel olurcasına bir anda “Ehli sünnet elden gidiyor” deyip feryadı bastı ve oluşturulan suni gündemle bir anda FETÖ raporunu gündemden düşürdü. Farkında mısınız, bilmem ama FETÖ’nün kardeş unsurları tıpkı FETÖ gibi İslam’ı koruma görüntüsüyle kendilerinin deşifre olmasını adeta engelliyor ve suç bastırıyor.

Alıntı: Seyit Mehmet Deniz 07.08.2017

Bir cevap yazın